Műtét után a varratszedésig utoljára a kórházban cserélték a sebtapaszt. Víz nem érhette a sebet. Rendben gyógyult, nem volt gennyes.
Varratszedés után is javasolt a tapasz egy ideig, és Betadine-nel körbekenni a seb környékét! Továbbra sem mostam a sebet, mert a varr leázhatott volna.
2014. augusztus 9., szombat
A műtét és a varratszedésig történtek
A műtét előtt szükséges volt:
Az orvosom a Bosworth-féle csavarozós műtétet javasolta, ami annyit jelentett, hogy a műtéttől számítva 6 hétig egy csavar rögzíti a kulcscsontom a hollócsőrnyúlványhoz (coraco-clavicularis rögzítés).
- EKG vizsgálat
- Vérvétel
- Vizeletvétel
Az orvosom a Bosworth-féle csavarozós műtétet javasolta, ami annyit jelentett, hogy a műtéttől számítva 6 hétig egy csavar rögzíti a kulcscsontom a hollócsőrnyúlványhoz (coraco-clavicularis rögzítés).
Az aneszteziológus (altatásért felelős orvos) hosszan kikérdezett gyógyszerallergiáról és a többi kötelező kérdésről.
A műtét napján (1 hétre a baleset után) reggel befeküdtem a kórházba. Kb. 3 óra után sorra kerültem, a műtét előtt nyugtató injekciót kaptam a farizomba, és el kellett menni WC-re.
Betoltak a műtőbe, a csuklómhoz közeli vénába branült helyeztek (egy kis cső, hogy ne kelljen folyamat vénát szúrni), és egy infúziónak látszó zacskóra kötöttek. Kérdeztem az aneszteziológust, hogy mikortól számláljak vissza, mire csak annyit mondott hogy nem szoktak visszaszámláltatni. Aztán se kép, se hang.
Mikor felébredtem már megműtve feküdtem a kórházi szobában, fölöttem meg az infúzió. Eléggé nyugodt voltam. Az infúzió lejárta után fájdalomcsillapítót kaptam.
Sokat pihentem, első nap nem kelhettem fel a szobából, ami annyit jelentett, hogy "kacsába" (afféle műanyag edény) kellett pisilni. Még szerencse, hogy nagyobb dolog nem akadt aznap.
A műtött terület jegelve volt, ami a fájdalomcsillapító múlásával elkezdett erősebben fájni. Itt leírnám, ha nem is mondják el nektek, hogy naponta kb. 3x 15 percig lehet jegelni az adott területet, mert a túl sok jegelés nem tesz jót a szöveteknek. Persze ne vegyétek szentírásnak, kérdezzétek meg az orvost/ápolót.
Ramofix hálóban kellett lennem a varratszedésig, ami még kb. másfél hétre volt. Ez tisztálkodás szempontjából nem a legjobb hír. Javaslom a különféle törlőkendőket.
A kórházi bent létem alatt a gyógytornász megmutatta a gyakorlatokat, amiket végezhetek. Vállövi mozgásokat csinálni tilos! Többnyire az alkaromat, csuklómat tornáztattuk a kontraktúrák (mozgásterjedelem beszűkülése) kialakulásának megelőzése végett.
Már a műtét napján észrevettem, hogy a vállamnál egy kis terület érzéketlen. Valószínű megsérült egy ideg a műtét során. Állítólag képes regenerációra, bízom benne... B vitamin komplex szedése ajánlott, és az idegrendszer paraszimpatikus részének aktivitása (relaxáció, meditáció). Vannak akiknél ilyen esetben műtét szükséges, így ne vegyétek okoskodásnak...
2 nappal a műtét után hazamehettem. A varratszedésig az időt pihenéssel töltöttem, és napról napra javult az állapotom.
A varratszedés egy picit kellemetlen volt, de nem volt annyira vészes. Lekerült a Ramofix háló és használhattam a lakótársamtól kapott váll-könyök rögzítőt, ami jóval kényelmesebb volt, és tisztálkodás céljából le lehetett venni.
Az orvostól ekkor tudtam meg, hogy mostantól a vállízület 70 fokig óvatosan mobilizálható.
A seb kb. 5 cm-es és szépen gyógyul. Gyógytornász meglátogatása javasolt, valamint vegyétek igénybe a 15 alkalmas fürdőgyászati kezelést, amit a háziorvosnál lehet igényelni.
Erről annyit, hogy 8 hét alatt kell „lejárni” a 15 alkalmas vényt, mely 1
alkalommal hosszabbítható. A kezelést 30 napon belül meg kell kezdeni a kiállítás napjától
számítva.
A kúra egy évben 2x ismételhető.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)